DOĞRU TERCİHİN ADRESİ : DOKUZ EYLÜL TIP FAKÜLTESİ

Sevgili Öğrenciler,

Üniversite tercihlerinin yapıldığı ve yaşamınızı yönlendirecek çok önemli bir kararın verileceği günlerdeyiz. Geleceğiniz için en doğru seçeneği bulmanızı umuyoruz. Tercihiniz yetkin bir kurumda, seçkin öğretim üyelerinin gözetiminde, en çağdaş yöntemlerle eğitilmek ve saygın bir meslek edinmek ise sizleri ayrıcalıklarıyla bilinen fakültemize davet ediyoruz. Dokuz Eylül Tıp Fakülteli olmak bir ayrıcalıktır çünkü:

  • Fakültemizde Tıp Eğitimi, 10- 14 kişilik küçük gruplarla, öğrenci merkezli olarak probleme dayalı öğrenim yöntemiyle verilmektedir. Bu eğitim, dünyanın en seçkin tıp fakültelerinde uygulanmakta olan eğitim modelidir.
  • Bu yöntem öğrenmeyi öğreten, merak ve gereksinime dayalı, erişkin öğrenmesi ilkelerini gözeten, insanı sadece biyolojik olarak değil, sosyal, kültürel ve psikolojik boyutları ile ele alan, mesleki becerileri eksiksiz olarak edindirmeyi hedefleyen ve öğrencinin gerçek yaşam ortamında öğrenmesini sağlayan özgün bir yöntemdir.
  • Eğitimimizin kalitesi, ilk olarak 2011’de, ikinci kez ise 2017’de Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu (UTEAK) tarafından akredite edilerek tescillenmiştir.
  • Yaklaşık 500 öğretim üyesinden oluşan ve en güncel bilgi ve becerileriyle sizleri geleceğe en iyi şekilde hazırlamanın heyecanını taşıyan eğitici kadromuzdan eğitim alacak olmanız gerçek bir ayrıcalıktır.
  • Ülkemizin en güzel kentlerinden birinde bulunan Fakültemiz, en ileri teknolojiye sahip laboratuvarları, ameliyathaneleri, görüntüleme sistemleri ve servisleri ile haklı bir üne sahip hastanesi, eğitim amaçlı kurulmuş örnek mesleksel beceri laboratuvarları, öğrenme kaynakları merkezi ve kütüphaneleriyle, çok sayıda öğrenci kulübü, yüzme havuzu ve kapalı spor salonlarıyla gururlanacağınız bir ortam sunmaktadır.
  • Mezunlarımızın insani ve mesleki yetkinlikleri meslek yaşamlarına başladıklarında kendileri ve toplum tarafından da fark edilmektedir.

Tıp eğitiminde doğru tercih doğru adres: DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ

DEU TIP FAKÜLTESİ DEKANLIĞI