Çocuk Etkinliği (DEÇET)


Kısa adı DEÇET olan DOKUZ EYLÜL ÇOCUK ETKİNLİKLERİ TOPLULUĞU Tedavi görmekte olan çocuklara öncelikli olarak eğitici ve eğlendirici etkinlikler düzenlemek, çevre okullar öncelikli olmak üzere, anaokul ve ilkokul çocuklarına yönelik eğitici ve eğlendirici etkinlikler düzenlemek, topluluk bünyesinde bulunan hekim adaylarına etkinlikler aracılığıyla farkındalık yaratmak amacıyla kurulmuştur.

Rektörlük Sayfası için tıklayınız

 

Minik Kalpleri Gülümsettiler ARalık 2019

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Etkinlikleri Topluluğu DEÇET “Minik Kalpler Üşümesin” projesi ile bu yıl üçüncü kez ihtiyacı olan çocuklar için atkı, bere, oyuncak, kitap ve eldiven toplayarak çocukların yüzünü güldürdü.

DEÇET’in üç yıldır sürdürdüğü “Minik Kalpler Üşümesin” projesi bu yılda çocukları sevindirdi. 2017 yılı Aralık ayı başlatılan proje ile Konak Belediyesi’nin belirlediği 45 ihtiyaç sahibi ailenin çocuğuna atkı, bere, oyuncak ve kitap bağışı yapılırken bu yıl da 200’ü aşkın çocuğa ulaşıldı. Projenin en temel amacının toplumdaki bilinci yükseltmek olduğunu belirten DEÜ Tıp Fakültesi Dönem 3 öğrencisi Kerem Rifaioğlu şunları söyledi:

                “DEÇET olarak üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz “Minik Kalpler Üşümesin” projesiyle bu yıl 200’ü aşkın çocuğa ulaştık. Sosyal medya aracılığıyla topladığımız atkı, bere, eldiven gibi kışlık kıyafetleri Konak İnkılap İlkokulu’ndaki çocuklara dağıttık. Projemizin üniversite çağında sosyal sorumluluk bilincini yükselttiğini söyleyebilirim. Zaten topluluk olarak amacımız öncelikle çocukların yüzünü bir nebze de olsa gülümsetebilmek daha sonra da toplumdaki bu bilinci yükseltmek. Sene içinde birçok etkinlikle çocuklara ulaşmaya, onları mutlu etmeye çalışıyoruz ancak bizi en çok mutlu eden, çocukların kalbine en çok dokunabildiğimizi hissettiren etkinliğimiz bu oluyor. Yeteri kadar kıyafet toplamakta zorlandığımız duyurularımızın yeterince yayılmadığı zamanlar çok fazla oluyor ama çocukların yüzündeki bir gülümseme hepimizin bunları unutmasını sağlıyor. Çok mutluyuz tek temennimiz bu projeyi her yaptığımızda daha fazla çocuğa ulaşmak.”

2018 Çocuk Hastanesi  Ziyareti

Topluluk Tüzüğü

Son Güncelleme: 16 Ara 2021 - 12:19