Eğitim Araçları Merkezi


 

 Eğitim Araçları Merkezi Birimi, D.E.Ü. 15 Temmuz Sağlık Yerleşkesi Kampüsündeki Tıp Fakültesine bağlı olan tüm Anabilim dalları ve bilim dallarına bağlı Eğitim ve Toplantı Salonları, Konferans Salonları (2 adet Kurucu Öğretim Üyeleri Konferans Salonu, Prof. Dr. Ömer Yiğitbaşı Konferans Salonu) 8 adet Amfi ve 7 adet Seminer ve Toplantı Salonları, 63 Adet PDÖ (Probleme Dayalı Öğretim) Eğitim Odaları, 6 adet NÖKS Uygulama Odaları, Tıp Fakültesi Kadavra ve Histoloji Uygulama laboratuvarlarında yapılan etkinliklere ve tüm eğitim süreçlerine teknik
destek (projeksiyon, bilgisayar, ses ve ışık düzeni) sağlar. Eğitim ve etkinliklerin teknik açıdan sorunsuz bir şekilde
yapılmasının alt yapısını ve eğitim alanlarının organizasyonunu sağlar.
Tıp Fakültesi öğrencilerinin eğitimine yönelik olarak hazırlanan Online ders çekimlerini yaparak bunların Tıp Fakültesine ait dijital platformlarda canlı veya banttan yayınlanmasını sağlar. Tıp Fakültesi öğrencileri için düzenlenen online derslerde (Sakai) teknik destek ve yaşanan sorunların çözüm konusunda yardımcı olur.
Eğitim Araçları Merkezinden talep edilen Tüm Görsel Materyallerin hazırlanması, afiş ve poster düzenlenmesi, Eğitim amaçlı Hasta ve Ameliyat Fotoğraf ve Video Çekimleri ve Canlı Yayınları, scanner işleri, fotoğraf ve video çekimi, montajı ve bunların dijital ortama aktarılmasını sağlar. Tıp fakültesine ait görsel dijital arşivlemeyi yapar.
Tıp Fakültesi Mezuniyet Törenlerinin düzenlenmesinde teknik ve idari destek sağlar.
  
 
 

GÖREVLİ PERSONEL :
Hakan CANER (Birim Sorumlusu)
Musa TOK
Çağlar KULOĞLU
Uğur NURAL
Mehmet KUL
Metin AKKEÇELİ

 

 

 

 

Son Güncelleme: 6 Şub 2024 - 15:21